Neohodnoceno

Filtrační jednotka pro odsávání olejové mlhy OIL STOP 4

Skladem
Kód: OS4/EI/3
Značka: Adamik Company
Kategorie: Odsávání kovo

Detailní popis Filtrační jednotka pro odsávání olejové mlhy OIL STOP 4

Stacionární jednotka OIL STOP 4 je určena k odsávání a filtrování olejové mlhoviny.

Vzduch znečištěný olejovou mlhou z provozu stroje vstupuje do filtrační jednotky OIL STOP a prochází odstředivou/mechanickou oddělovací komorou prvního stupně, která se skládá ze šroubovitého systému a kovového síta. Odstředivá vstupní komora má stejný průřez jako vstupní otvor, čímž se snižuje možnost poklesu tlaku. V důsledku odstředivé síly vytvářené rychlostí vzduchu uvnitř odstředivého separátoru dopadá těžká mlha na spirálovou vložku a odděluje se od vzduchu. Síto v komoře zabraňuje opětovnému vstupu proudu vzduchu a pohání jej, aby klouzal po stěnách komory a klesal dolů gravitací do násypky pro sběr oleje. Olej je poté shromažďován v malé nádrži nebo přes sifon pro nepřetržité vypouštění a v případě potřeby recyklován.

Velká část olejových kapiček v suspenzi v tomto okamžiku byla oddělena a vzduch nyní prochází mechanickým odlučovačem kapek (volitelná výbava) a drátěným kovovým síťovým předfiltrem. Díky účinnosti těchto tří úrovní filtrace byla z proudu vzduchu odstraněna veškerá olejová mlha.

Pro další odstranění případných zbývajících nečistot, jako jsou mikromlhy a olejové výpary/dým, vzduch prochází vysoce účinným skládaným filtrem, který je vyroben z ultra jemného filtračního materiálu ze skleněných vláken a nakonec prochází přes HEPA filtr (varianta OIL STOP/RH). Vzduch je nakonec vypuštěn přes vypouštěcí mřížku umístěnou v horní části jednotky OIL STOP.

Filtrační médium třídy G2 (předfiltr) a F9 (hlavní filtr) použité v konstrukci jednotky OIL STOP poskytuje velmi vysokou úroveň filtrace 95 % a až 99,95 % (s HEPA filtrem H13 - verze OIL STOP/RH). Pokud mají být odstraněny nepříjemné pachy, může být jednotk aOIL STOP vybavena jako volitelnou výbavou uhlíkovým filtrem integrovaným do odhlučněné skříně ventilátoru (volitelná výbava).

Pro specifické použití při odstraňování pachů je vyžadováno podrobné složení znečišťující látky pro zajištění správné filtrace.

Díky uspořádání filtrů, jejich pozoruhodné absorpční síle a speciálnímu proudění může být jednotka OIL STOP použita v jakémkoli prostředí, aniž by způsobovala akustické znečištění. Tam, kde jsou požadovány velmi nízké hladiny hluku, lze dodat volitelné tlumiče hluku model AFON nebo odhlučněný ventilátorový box.

 

PŘÍKLADY VYUŽITÍ:

OBRÁBĚCÍ NÁSTROJE: multifunkční obráběcí soustruhy, CNC, závitořezné stroje, obráběcí stroje na ozubení, brusky, lisy za studena atd.

POTRAVINÁŘSKÝ PRŮMYSL: stroje na rozprašování mlhy na rostlinný olej, stroje na potravinářské pasty atd.

OSTATNÍ POUŽITÍ: turbíny, kompresory, čerpadla, nebulizéry atd.

 

 

 

OIL STOP 4

Odsávací kapacita (max)

m3/h

4 000

Podtlak

Pa

700

Motor

kW

3

Otáčky motoru

ot./min

2 950

Napětí

V / Hz

400 / 50

Hlučnost

dB(A)

86

Hlučnost (s tlumičem hluku)

dB(A)

80

Vstup

mm

665 x 260

Výstup

mm

400 x 300

Kapacita sběrné nádoby na olej

l

5

Účinnost filtrace

%

95 – 99,95

Hmotnost

kg

230

Délka

mm

1 370

Šířka

mm

726

Výška

mm

1 970

Filtr 1 – Separátor kapek

-

volitelný

Filtr 2 – Hliníkový předfiltr

-

ano

Filtr 3 – Kapsový filtr látkový

-

základní verze

Filtr 4 – Kapsový filtr pevný

-

verze R, RH

Filtr 5 – HEPA 13

-

verze RH

 

Pro výběr jednotky vhodný právě do vašeho provozu prosím kontakujte naše obchodně-technické poradce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
tlačitka