Neohodnoceno

Formátovací pila ALTENDORF WA8TE

Altendorf WA8 TE je tradičně kvalitní stroj, využívající letité zkušenosti společnosti Altendorf ze zkušenosti s výrobou formátovacích pil. Pila je určená k profesionálnímu použití, do menších i větších provozů.

Na dotaz
Kód: PRO_CZ-29_29
Značka: ALTENDORF
Kategorie: Formátovací pily

Detailní popis Formátovací pila ALTENDORF WA8TE

 

ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ

 • Výkon motoru 5,5 kW, Otáčky hřídele hl. motoru 3/4/5000 ot./min.  man. nastavení
 • Předřezový agregát motor 0,75 K W / 8200 ot./min. nástroj max. průměr 120 mm / 22 mm, elektromotorické nastavení výšky řezu s automatickou parkovací polohou, stranové nastavení je manuální.
 • Dvojitý pojezdový stůl s ocelovým vedením, délka pojezdového stolu 3200 mm, čistá řezná délka s předřezem 3105 mm
 • Průměr pilového kotouče max. 400 mm, s nástrojem předřezu 120 mm
 • Prořez hlavního kotouče max. 125 mm / při 45° max. 87 mm
 • Šířka řezu na  paralelním pravítku 1300 mm   
 • Elektro motorické nastavení výšky řezu, a nastavení úhlu naklopení kotoučů 0-46° Digitální ukazatel naklopení kotoučů.
 • Hlavní příčné pravítko, pevné 90°, s možností výsuvu do 3200 mm.
 • Jednostranné přídavné pokosové pravítko
 • Velké, horní odsávání s výstupem pr. 80 mm , Spodní výstup odsávání pr. 120 mm.
 • Hmotnost stroje 1100 kg, pracovní výška stolu 910 mm.

PŘÍSLUŠENSTVÍ NA PŘÁNÍ

POŽADAVKY NA PROSTOR:
 

A Délka pojezdovéhp stolu + 290 mm
B Délka pojezdového stolu + 360 mm
C Hlavní příčné pravítko s pevnou polohou 90°, výsuvné do 2 500 mm: 1 500 – max. 2 630 mm

Hlavní příčné pravítko s pevnou polohou 90°, výsuvné do 3 200 mm: 1 890 – max. 3 420 mm

D Šířka řezu + 310 mm
  Hmotnost stroje
1100 kg
  Pracovní výška 
910 mm

pudorys wa supp

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • Hmotnost (kg)
 • 1100 kg
 • Hlavní motor
 • 5.5 kW
 • Délka pojezdového stolu
 • 3200 mm
 • Průměr pilového kotouče
 • 250 mm, 300 mm, 315 mm, 350 mm, 400 mm
 • Přesah hlavního kotouče 90°/45°
 • 50/33 mm, 75/50 mm, 82/56 mm, 100/70 mm, 125/87 mm
 • Pracovní výška stroje
 • 910 mm
 • Připojení odsávání
 • 1 x 80 mm, 1 x 120 mm
 • Upínání kotoučů pro hlavní kotouč - systém AKE
 • ne
 • *
 • dle specifikace stroje

TECHNOLOGIE

Dvojitý pojezdový stůl s kladkami

DVOJITÝ POJEZDOVÝ STŮL S KLADKAMI

Dvojitý pojezdový stůl, je známý pro svůj lehký chod a přesné vedení. Tato konstrukce je typická pro formátovací pily Altendorf. Pomocí velkých dvojitých kladek je spojen horní díl stolu se spodním dílem a tím je zajištěno absolutně přesné a precizní vedení po vodících tyčích. Lehký chod pojezdového systému je dosažen pomocí kladek velkých průměrů. Pojezdový stůl je možno pomocí malé síly snadno posouvat a je veden bezpečně jako po kolejích. Kvalita chodu je zachována i při dlouholetém zatížení v prašném prostředí. Konstrukce pojezdového stolu je provedena na základě vícekomorového systému, kterým se dosahuje celková tuhost a odolnost proti kroucení. S každým pohybem pojezdového stolu čistí kartáč připevněný na horní části vozíku automaticky tyče vedení spodního vozíku. Systém pracuje kompletně bez potřeby mazání.

HORNÍ ODSÁVÁNÍ

HORNÍ ODSÁVÁNÍ

Velký kryt odsávání Altendorf se může pochlubit designem, který zajišťuje optimalizované proudění vzduchu. Během několika sekund můžete zvolit mezi úzkým a širokým krytem, který umožňuje výšky řezu až 125 mm (s předřezem nebo bez předřezu ) a lze jej zcela odklopit na jednu stranu.

RÁM STROJE WA..

RÁM STROJE WA..

WA 8 a WA 80 májí rám stroje odolný proti zkroucení . Konstrukce rámu je stejná jako konstrukce rámu pro řadu F 45 a zajišťuje velmi hladký chod a stabilitu. Rám stroje je zcela uzavřen.

Hlavní pilový agregát

HLAVNÍ PILOVÝ AGREGÁT

Silný s klidným během. Pilový agregát je konstrukčně technické jádro každé pily Altendorf. Tato silová část se vyrábí podle nejnovější technologie. Absolutně klidný chod je dosažen vyvážením kompletně smontované jednotky pilového hřídele a zesílené použitím některých odlitých prvků. Vysoce přesné lineární vedení agregátu zajišťují bezúdržbová vodící ložiska. Masivní výkyvné segmenty vedené v systému pero drážka umožňují lehké a absolutně úhlově přesné naklopení celého agregátu. Základní vybavení obsahuje výkon 4 kW, jedny otáčky. V nabídce vybavení jsou 5,5 kW nebo 7,5 kW s třemi otáčkami 3/4/5 000 ot./min.

Předřezový agregát 0,75 kW

PŘEDŘEZOVÝ AGREGÁT 0,75 KW

Předřez umožňuje čistý řez spodní strany vrstvených deskových materiálů. Přestavení výšky se provádí elektromotoricky. Stranové nastavení manuálně. Při zapnutí agregátu, vyjede předřezový kotouč do pracovní polohy. Při vypnutí, zaparkuje kotouč zpět pod úroveň stolu. Předřezový agregát má pohon  0,75 kW při 8 200 ot./min.

RAPIDO- předřezový systém

RAPIDO- PŘEDŘEZOVÝ SYSTÉM

RAPIDO ulehčuje a urychluje nastavení šířky předřezového kotouče. Doba seřízení max. 3 minuty. Oproti ostatním systémům předřezu ušetříte až 10 minut, Díky systému RAPIDO odpadá složitá montáž dvou dílů předřezového kotouče s distančními podložkami. Šířku řezu předřezového kotouče je možno nastavit plynule, bez demontáže, na šířku řezu hlavního pilového kotouče. Rozsah nastavení 2,8 – 3,8 mm, Ø = 120 mm.

Hlavní příčné pravítko s pevnou polohou 90°

HLAVNÍ PŘÍČNÉ PRAVÍTKO S PEVNOU POLOHOU 90°

Úhlové pravítko s pevnou polohou 90° je denní pomocník při přesných řezech různých výrobků a délek formátů. Pravítko může být jednoduše bez zvedání přesouváno dopředu nebo dozadu. V základním vybavení je nastavitelné zakracování na měřítku až do 3 200 mm. Na vyžádání je dodáváno kratší pravítko, s délkou nastavení zakracování do 2 500 mm (dodání kratšího pravítka je možné pouze současně s délkou pojezdového stolu 2 250 mm).

DIGIT L

DIGIT L

Na hlavním pravítku umožnuje přesné nastavení na 1/10 mm rozměru délky. Na displeji jsou znázorněny všechny údaje zarážek dorazů. Pomocí centrální měřící a zobrazovací jednotky, je možno kompletní systém kalibrovat jediným kalibrovacím postupem.

Paralelní pravítko

PARALELNÍ PRAVÍTKO

Paralelní pravítko se vyznačuje velmi přesným a plynulým posuvem. U stroje ALTENDORF F45 je v základu jemné nastavení rozměru.

DIGIT X - Paralelní pravítko

DIGIT X - PARALELNÍ PRAVÍTKO 

Digitální zobrazení šířky řezu paralelního pravítka s manuálním nastavením. Tento elektronický měřicí systém zaručuje přesné a rychlé nastavení paralelního pravítka. Opakované rozměry řezů je možno přesně reprodukovat a přečíst na ukazateli DIGIT X. Při naklopeném pilovém kotouči je zobrazena korektura rozměru pro paralelní pravítko na LCD displeji motorického ovládání. Systém pracuje bez opotřebení a není citlivý na prach. Při přestavení profilu pravítka do vzpřímené případně ploché polohy proběhne automatická korektura rozměru.

STEG

STEG

Druhá podpora na pojezdovém stole: Zvětšená úložná plocha (šířka 400 mm) pro širší výrobky. Ulehčuje práci obsluhy při formátování velkých deskových materiálů.

DUPLEX - oboustranné přídavné pokosové pravítko

DUPLEX - OBOUSTRANNÉ PŘÍDAVNÉ POKOSOVÉ PRAVÍTKO

DUPLEX umožňuje velmi rychle, přesně a plynule řezat úhly od 0 do 90 °. Při nastavení 45 ° lze  v  pokosu řezat na obou stranách obrobku bez dalšího nastavování. Rozměry se nastavují pomocí lupy a měřící stupnice.  Řezání na délku pomocí zarážky až 1350 mm. Duplex DDuplex DD

Jednostranné přídavné pokosové pravítko

JEDNOSTRANNÉ PŘÍDAVNÉ POKOSOVÉ PRAVÍTKO

Jednostranné přídavné pokosové pravítko umožňuje přesné řezání pokosů a úhlů. Je lehce nastavitelné a několika pohyby se může umístit na dvojitý pojezdový stůl.

Ruční přítlak

RUČNÍ PŘÍTLAK

Lze bez námahy umístit na dvojitém pojezdovém stole a lze jej rovněž snadno připevnit. Tím je výrobek upevněn na pojezdu bez možnosti proklouznutí. Více bezpečnosti při malé pořizovací ceně.

PALIN

PALIN

PALIN umožňuje ve spojení s úhlovým pravítkem přesné paralelní nebo konické řezání dlouhých úzkých výrobků. Stranovým doražením výrobku na měřicí systém nevzniká při řezu po délce nežádoucí odchylka. Obsluha může také bez posouvání zařízení PALIN řezat rychle a přesně rozdílně dlouhé díly. Další přednost:  Při odejmutí měřícího systému můžeme PALIN používat jako podporu výrobku. V nabídce je také provedení PALIN D, s digitálním zobrazením rozměrů a jemným nastavením.  

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
tlačitka