Neohodnoceno

Formátovací pila ALTENDORF WA80X

WA 80 X je určená k profesionálnímu použití, do menších i větších provozů. Konstrukce těchto formátovacích pil je velmi robustní a jednoduchá. Velké množství technických řešení vychází z typu F45.

Na dotaz
Kód: PRO_CZ-32_32
Značka: ALTENDORF
Kategorie: Formátovací pily

Detailní popis Formátovací pila ALTENDORF WA80X

Dvojitý pojezdový stůl na broušených, tvrzených a chromovaných tyčích (systém F 45). 
Pojezdový stůl je možné nakonfigurovat dle požadavku v těchto délkách: 2250, 3200, 3400, 3800 a 4300 mm. 
Rychloupínání pilového kotouče pro snadnou a rychlou výměnu (speciální příruba). 
Manuálně stavitelné otáčky hlavního pilového kotouče s indikací LED diodou zobrazující nastavené otáčky na hlavním ovládacím panelu. 
Elektromotorické přestavení paralelního pravítka s programovatelným nastavením šířky řezu - max. 1300 mm. 
Elektromotorické nastavení výšky řezu s lineárním vedením.
Elektromotorické nastavení úhlu 0-45°. 
Digitální ukazatel naklopení. 

 

ZÁKLADNÍ CENA OD 20.460 €

 

Základní vybavení

WA 80 TE

WA 80 X

Nastavení pilového kotouče

   

Elektromotorické přestavení výšky - a naklopení pilového kotouče  0-46° 

Digitální zobrazení naklopení kotouče 

Přesah pilového kotouče

   

max. 150 mm, průměr pilového kotouče max. 450 mm

Ovládací panel 

   

na podstavci stroje 

 

ve výšce očí - horní ovládání 

 

Dvojitý pojezdový stůl 

   

Délka pojezdového stolu 3000 mm, včetně plynulé aretace 

Paralelní pravítko, šířka řezu 1000 mm

   

Manuální přestavení, včetně jemného nastavení se stupnicí 

 

CNC- Paralelní pravítko

 

Hlavní příčné pravítko s pevnou pozicí (90°)

   

Manuální přestavení se stupnicí, výsuvné do 3200 mm

Pohon a otáčky – hlavní kotouč

   

4 kW jedny otáčky (4000 ot./min)

Upínací systém hlavního kotouče AKE

 

 

Tento prostor potřebuje vaše WA 80 X

A

Délka pojezdového stolu + 290 mm

B

Délka pojezdového stolu + 360 mm

C

Příčné pravítko výsuvné do 2500 mm: 1500 – max. 2630 mm

Příčné pravítko výsuvné do 3200 mm: 1890 – max. 3420 mm
Úhlové - pokosové pravítko výsuvné do 3500 mm: 1960 – max. 3690 mm

D

šířka řezu + 310 mm

Hmotnost

od 1000 kg

Pracovní výška

910 mm

pudorys wa 80

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • Hlavní motor
 • 4 kW - 4200 ot./min, 5.5 kW, 7.5 kW - 3/4/5000 ot./min
 • Hmotnost (kg)
 • od 1000kg
 • Délka pojezdového stolu
 • 2250 mm, 3000 mm, 3200 mm, 3400 mm, 3800 mm, 4300 mm *
 • Průměr pilového kotouče
 • 250 mm, 300 mm, 315 mm, 350 mm, 400 mm, 450 mm (bez nástroje předřezu)
 • Přesah hlavního kotouče 90°/45°
 • 50/33 mm, 75/50 mm, 82/56 mm, 100/70 mm, 125/87 mm, 150/103 mm (bez nástroje předřezu)
 • Pracovní výška stroje
 • 910 mm
 • Připojení odsávání
 • 1 x 80 mm, 1 x 120 mm
 • Upínání kotoučů pro hlavní kotouč - systém AKE
 • ano
 • *
 • dle specifikace stroje

TECHNOLOGIE

Dvojitý pojezdový stůl s kladkami

DVOJITÝ POJEZDOVÝ STŮL S KLADKAMI

Dvojitý pojezdový stůl, je známý pro svůj lehký chod a přesné vedení. Tato konstrukce je typická pro formátovací pily Altendorf. Pomocí velkých dvojitých kladek je spojen horní díl stolu se spodním dílem a tím je zajištěno absolutně přesné a precizní vedení po vodících tyčích. Lehký chod pojezdového systému je dosažen pomocí kladek velkých průměrů. Pojezdový stůl je možno pomocí malé síly snadno posouvat a je veden bezpečně jako po kolejích. Kvalita chodu je zachována i při dlouholetém zatížení v prašném prostředí. Konstrukce pojezdového stolu je provedena na základě vícekomorového systému, kterým se dosahuje celková tuhost a odolnost proti kroucení. S každým pohybem pojezdového stolu čistí kartáč připevněný na horní části vozíku automaticky tyče vedení spodního vozíku. Systém pracuje kompletně bez potřeby mazání.

Ovládací tlačítka na pojezdovém stole

OVLÁDACÍ TLAČÍTKA NA POJEZDOVÉM STOLE

Ovládací tlačítka na pojezdovém stole umožnují rychlý přístup k ovládání hlavního a předřezového agregátu. Díky tomuto umístění máte tlačítka stále po ruce a v dosahu kdykoliv je třeba.

Pneumatická přítlační lišta

PNEUMATICKÁ PŘÍTLAČNÍ LIŠTA

Pneumatická přítlačná lišta: Ideální pro bezpečné upínání výrobků do 80 mm silných a proto obzvlášt výhodná u dlouhých a tenkých materiálů jako jsou např. dýhy. Je rozdělená na dvě části, jednotlivě ovládané. Je třeba připojení tlakového vzduchu s tlakem 6 bar. 

OVLÁDACÍ PANEL WA.X

OVLÁDACÍ PANEL WA.X

U formátovacích pil ALTENDORF WA80X a WA8X jsou veškeré hlavní ovládací prvky dobře přístupné díky umístění na horním ovládacím panelu ve výšce očí. Panel je možné otáčet do nejvhodnější polohy a je přístupný z obou stran stroje. Seřizování pilového kotouče i podélného pravítka je motorické.

HORNÍ ODSÁVÁNÍ

HORNÍ ODSÁVÁNÍ

Velký kryt odsávání Altendorf se může pochlubit designem, který zajišťuje optimalizované proudění vzduchu. Během několika sekund můžete zvolit mezi úzkým a širokým krytem, který umožňuje výšky řezu až 125 mm (s předřezem nebo bez předřezu ) a lze jej zcela odklopit na jednu stranu.

RÁM STROJE WA..

RÁM STROJE WA..

WA 8 a WA 80 májí rám stroje odolný proti zkroucení . Konstrukce rámu je stejná jako konstrukce rámu pro řadu F 45 a zajišťuje velmi hladký chod a stabilitu. Rám stroje je zcela uzavřen.

Hlavní pilový agregát

HLAVNÍ PILOVÝ AGREGÁT

Silný s klidným během. Pilový agregát je konstrukčně technické jádro každé pily Altendorf. Tato silová část se vyrábí podle nejnovější technologie. Absolutně klidný chod je dosažen vyvážením kompletně smontované jednotky pilového hřídele a zesílené použitím některých odlitých prvků. Vysoce přesné lineární vedení agregátu zajišťují bezúdržbová vodící ložiska. Masivní výkyvné segmenty vedené v systému pero drážka umožňují lehké a absolutně úhlově přesné naklopení celého agregátu. Základní vybavení obsahuje výkon 4 kW, jedny otáčky. V nabídce vybavení jsou 5,5 kW nebo 7,5 kW s třemi otáčkami 3/4/5 000 ot./min.

Předřezový agregát 0,75 kW

PŘEDŘEZOVÝ AGREGÁT 0,75 KW

Předřez umožňuje čistý řez spodní strany vrstvených deskových materiálů. Přestavení výšky se provádí elektromotoricky. Stranové nastavení manuálně. Při zapnutí agregátu, vyjede předřezový kotouč do pracovní polohy. Při vypnutí, zaparkuje kotouč zpět pod úroveň stolu. Předřezový agregát má pohon  0,75 kW při 8 200 ot./min.

RAPIDO- předřezový systém

RAPIDO- PŘEDŘEZOVÝ SYSTÉM

RAPIDO ulehčuje a urychluje nastavení šířky předřezového kotouče. Doba seřízení max. 3 minuty. Oproti ostatním systémům předřezu ušetříte až 10 minut, Díky systému RAPIDO odpadá složitá montáž dvou dílů předřezového kotouče s distančními podložkami. Šířku řezu předřezového kotouče je možno nastavit plynule, bez demontáže, na šířku řezu hlavního pilového kotouče. Rozsah nastavení 2,8 – 3,8 mm, Ø = 120 mm.

LED bezpečnostní osvětlení předřezového kotouče

LED BEZPEČNOSTNÍ OSVĚTLENÍ PŘEDŘEZOVÉHO KOTOUČE

Je významným bezpečnostním prvkem strojů ALTENDORF F45 a WA80. Pomocí účinné LED technoligie viditelně označuje nebezpečný prostor předřezu v okamžiku jeho činnosti.

Hlavní příčné pravítko s pevnou polohou 90°

HLAVNÍ PŘÍČNÉ PRAVÍTKO S PEVNOU POLOHOU 90°

Úhlové pravítko s pevnou polohou 90° je denní pomocník při přesných řezech různých výrobků a délek formátů. Pravítko může být jednoduše bez zvedání přesouváno dopředu nebo dozadu. V základním vybavení je nastavitelné zakracování na měřítku až do 3 200 mm. Na vyžádání je dodáváno kratší pravítko, s délkou nastavení zakracování do 2 500 mm (dodání kratšího pravítka je možné pouze současně s délkou pojezdového stolu 2 250 mm).

Hlavní příčné/pokosové pravítko

HLAVNÍ PŘÍČNÉ/POKOSOVÉ PRAVÍTKO

Hlavní příčné/pokosové pravítko: Toto pravítko, patentované společností Altendorf, obsahuje integrovanou korekturu délky a ulehčuje přesné řezání úhlů a pokosů v jedné funkci. V obou polohách je úhel naklopení plynule nastavitelný o 49°a je zobrazen pomocí stupnice. Robustní a přesné dorazy, mohou být lehce posouvány a jako jednotlivé dorazy nastaveny v rozsahu max. 3 500 mm. Při zakracování přibližně od 1 700 mm přebírá vnější doraz, stabilní, válečky podepřený, teleskopický díl. Při řezání pokosů může být doraz pomocí integrované korektury délky ihned a bez přepínání plynule nastaven přesně na rozměr – bez dalšího měření pro vyrovnání délky. Jednoduše posuňte pravítko na zvolený úhel na stupnici a potom nastavte požadovanou délku na dorazu. Může být doplněno o DIGIT L nebo DIGIT LD.

DIGIT L

DIGIT L

Na hlavním pravítku umožnuje přesné nastavení na 1/10 mm rozměru délky. Na displeji jsou znázorněny všechny údaje zarážek dorazů. Pomocí centrální měřící a zobrazovací jednotky, je možno kompletní systém kalibrovat jediným kalibrovacím postupem.

DIGIT LD

DIGIT LD

Úhlové-pokosové pravítko s DIGIT LD: Přesné nastavení rozměru délky na 1/10 mm. Displej zobrazuje všechny rozměry dorazů. Pomocí centrální měřící a zobrazovací jednotky je jediným kalibrovacím postupem kompletní systém kalibrován. Součástí jsou vykonné akumulátory s nabíječkou. DIGIT LD zobrazuje digitálně také úhel: Je možné nastavení +/- 1/100°. Rozměr délky se automaticky vypočte v závislosti na pokosovém úhlu. Dodáváno včetně dvou jednotlivých dorazů a jemného nastavení.

Hlavní pravítko s paralelogramem PQS

HLAVNÍ PRAVÍTKO S PARALELOGRAMEM PQS

Systém pracuje bez opotřebení kluzných částí a maximální  přesností. Masivní 90°aretace zaručuje absolutní opakování pravého úhlu. Pravítko je oboustraně výkyvné o 47°, výkyvný úhel je na integrovaném displeji zobrazen přesně na 1/100°. Jemné nastavení zaručuje nejvyšší přesnost. Rovněž je integrována korektura délky, která následuje po nastavení pravítka na stupnici. Zakracování až do 3 500 mm. 

Hlavní pravítko PQS s  DIGIT LD: Toto úhlové-pokosové pravítko speciálně vyvinuté pro paralelogram- výložný stůl (PQS ) zobrazuje digitálně délkový rozměr všech dorazů na displeji s úhlopříčkou obrazovky 90 mm. Po vykývnutí pravítka může být jednoduše provedena korekce rozměru délky. Jemné nastavení délkového rozměru umožňuje nastavení s přesností 1/10 mm, zobrazení úhlu se uskutečňuje stejným způsobem jako u standartního Paralelogramu PQS. Tím se snižují seřizovací časy na minimum. Výkonné akumulátory mohou být nabité během krátké doby pomocí integrované nabíječky. DIGIT LD zobrazuje také úhel digitálně: Je možné nastavení +/- 1/100° přesně. Délkový rozměr se vypočítává automaticky podle pokosového úhlu. Dodáváno včetně dvou jednotlivých dorazů a jemného nastavení.  

Pouze u formátovací pily ALTENDORF F45 lze Hlavní pravítko PQS rozšířit o motoricky ovládané zarážky UNO FLEX.

CNC - Paralelní pravítko

CNC - PARALELNÍ PRAVÍTKO

Paralelní pravítko je s rychlostí posuvu 250 mm/sec. a s přesností +/− 1/10 mm elektromotoricky nastavitelné. Pětkrát uložený, přesný systém oběhu kuliček kolem hřídele je bezúdržbový a stejně jako motor dobře chráněn v hliníkovém profilu. Pravítko rozpoznává automaticky svoji polohu, obzvlášť v nebezpečném prostoru pilového kotouče. Má systém nouzového vypnutí, čímž je vyloučeno nebezpečí zranění. Mohou být zvoleny šířky řezu 800, 1 000 , 1 300 a 1600mm (pouze F45). 

Přední opěrná rolna

PŘEDNÍ OPĚRNÁ ROLNA

Přední opěrná rolna s šířkou 300 mm, je učinná podpora při řezání dlouhých výrobků na paralelním pravítku. S použitím aretační rukojeti může být podpěra naklopením o 90°umístěna pod pojezdový stůl. Předpoklad pro toto příslušenství je minimální délka pojezdu 3 000 mm.

STEG

STEG

Druhá podpora na pojezdovém stole: Zvětšená úložná plocha (šířka 400 mm) pro širší výrobky. Ulehčuje práci obsluhy při formátování velkých deskových materiálů.

DUPLEX - oboustranné přídavné pokosové pravítko

DUPLEX - OBOUSTRANNÉ PŘÍDAVNÉ POKOSOVÉ PRAVÍTKO

DUPLEX umožňuje velmi rychle, přesně a plynule řezat úhly od 0 do 90 °. Při nastavení 45 ° lze  v  pokosu řezat na obou stranách obrobku bez dalšího nastavování. Rozměry se nastavují pomocí lupy a měřící stupnice.  Řezání na délku pomocí zarážky až 1350 mm. Duplex DDuplex DD

Jednostranné přídavné pokosové pravítko

JEDNOSTRANNÉ PŘÍDAVNÉ POKOSOVÉ PRAVÍTKO

Jednostranné přídavné pokosové pravítko umožňuje přesné řezání pokosů a úhlů. Je lehce nastavitelné a několika pohyby se může umístit na dvojitý pojezdový stůl.

Ruční přítlak

RUČNÍ PŘÍTLAK

Lze bez námahy umístit na dvojitém pojezdovém stole a lze jej rovněž snadno připevnit. Tím je výrobek upevněn na pojezdu bez možnosti proklouznutí. Více bezpečnosti při malé pořizovací ceně.

Pneumatický přítlak

PNEUMATICKÝ PŘÍTLAK

Pneumatický rychloupínač: Zajišťuje upnutí výrobku na pojezdovém stole. Rychloupínač, ovládaný dálkovým ovladačem, vyvine upínací sílu max. 1 000 N. Výrobek, přiložený u úhlového pravítka je upnut, bez možnosti pohybu. Mohou se upínat výrobky do max. tlouštky 170 mm. Zařízení je možno dodávat s jednou nebo dvěma upínacími jednotkami. 

Ruční excentrický přítlak

RUČNÍ EXCENTRICKÝ PŘÍTLAK

Je alternativou pro pneumatický přítlak. Pomocí tohoto adaptéru dokážete velmi rychle a efektivně upnout materiál s velkou rychlostí do maximální tloušťky 200 mm. 

PALIN

PALIN

PALIN umožňuje ve spojení s úhlovým pravítkem přesné paralelní nebo konické řezání dlouhých úzkých výrobků. Stranovým doražením výrobku na měřicí systém nevzniká při řezu po délce nežádoucí odchylka. Obsluha může také bez posouvání zařízení PALIN řezat rychle a přesně rozdílně dlouhé díly. Další přednost:  Při odejmutí měřícího systému můžeme PALIN používat jako podporu výrobku. V nabídce je také provedení PALIN D, s digitálním zobrazením rozměrů a jemným nastavením.  

Laserový ukazatel řezu

LASEROVÝ UKAZATEL ŘEZU

Laserový ukazatel řezu je velkým pomocníkem při řezání masivních fošen. Ukáže obsluze linii řezu. S použitím laseru ušetříte čas a efektivně využijete materiál.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
tlačitka