Neohodnoceno

Formátovací pila ALTENDORF HAND GUARD

Aby to nejlepší bylo ještě bezpečnější. Pokud jde o maximální bezpečnost, není jiné lepší cesty. V současnosti existuje pouze jeden systém, který vás a vaše ruce dokáže se 100% spolehlivostí ochránit: HAND GUARD.

Na dotaz
Kód: PRO_CZ-34_34
Značka: ALTENDORF
Kategorie: Formátovací pily

Detailní popis Formátovací pila ALTENDORF HAND GUARD

POPIS PRODUKTU

První optický systém na světě, který chrání člověka, stroj a materiál. Unikátní systém včasné detekce se 2 kamerami. Reaguje rychle, bez poškození stroje a pila je ihned opět k použití. System HAND GUARD 100% funguje při řezání všech materiálů.

Formátovací pila HAND GUARD je bezpečná a také extrémně univerzální. Se svými četnými možnostmi konfigurace je HAND GUARD skutečně  univerzální formátovací pila. Bezpečnostní systém funguje i v rukavicích, se všemi pilovými kotouči a všemi materiály.

FORMÁTOVACÍ PILA ALTENDORF HAND GUARD EDITION JE K DISPOZICI VE DVOU ZÁKLADNÍCH KONFIGURACÍCH: SINGLE FLEX A TWIN FLEX 

V CENÁCH OD € 44.900,-

 

Altendorf_HG_GS_NLFooter_300x50

 

TECHNICKÉ ÚDAJE ALTENDORF HAND GUARD EDITION

 

 

S i n g l e  F l e x
Jednostranné naklápění

T w i n  F l e x
Oboustranné naklápění

Ovládací panel ElmoDrive * *
Pojezdový stůl 3000mm * *
Přesah hlavního kotouče 150mm * *
Výkon motoru VARIO 5,5 kW *  
Výkon motoru VARIO 5 kW   *
Hlavní příčné/pokosové pravítko DIGIT L výsuvné do 3200mm *  
Hlavní příčné/pokosové pravítko DIGIT LD výsuvné do 3200mm   *
CNC paralelní pravítko, šířka řezu 1000mm * *
Držák poznámek * *
Přední opěrná rolna *  
Ovládací tlačítka na pojezdovém stole   *

Handguard_label_green_grey

 

 

 

HAND GUARD je nejen bezpečný, ale také extrémně univerzální. Díky četným možnostem konfigurace je HAND GUARD skutečně všestranným pomocníkem. Bezpečnostní systém funguje také, pokud používáte rukavice. Stejně tak nemá prroblém spolehlivě reagovat se všemi pilovými kotouči a materiály.

 

Synonymem pro formátovací pily ALTENDORF je rychlost, bezpečnost, spolehlivost a efektivita.

csm_Altendorf_1360x380_Start_01_7bd6915339

TECHNICKÉ PARAMETRY

 • Hmotnost (kg)
 • od 1170 kg*
 • Hlavní motor
 • VARIO 5 kW; 5.5 kW, *
 • Délka pojezdového stolu
 • 3000 mm
 • Pracovní výška stroje
 • 910 mm
 • Připojení odsávání
 • 1 x 80 mm, 1 x 120 mm
 • *
 • dle specifikace stroje

TECHNOLOGIE

IMPORT NÁŘEZOVÝCH PLÁNŮ

IMPORT NÁŘEZOVÝCH PLÁNŮ

Formátovací pily ALTENDORF F45, vybavené ovládacím panelem ELMO DRIVE, umožňují import nářezových plánů vytvořených v softwaru vývojářů třetích stran. Tato funkce přináší rychlé, přesné a spolehlivé nastavení všech parametrů na formátovací pile načtením čárového kódu nářezového plánu. Na základě řezu může být vytisknut výrobní štítek ke každému dílci, který nese informaci o dalším opracování dílce, sestavy a celé zakázky.

Dvojitý pojezdový stůl s kladkami

DVOJITÝ POJEZDOVÝ STŮL S KLADKAMI

Dvojitý pojezdový stůl, je známý pro svůj lehký chod a přesné vedení. Tato konstrukce je typická pro formátovací pily Altendorf. Pomocí velkých dvojitých kladek je spojen horní díl stolu se spodním dílem a tím je zajištěno absolutně přesné a precizní vedení po vodících tyčích. Lehký chod pojezdového systému je dosažen pomocí kladek velkých průměrů. Pojezdový stůl je možno pomocí malé síly snadno posouvat a je veden bezpečně jako po kolejích. Kvalita chodu je zachována i při dlouholetém zatížení v prašném prostředí. Konstrukce pojezdového stolu je provedena na základě vícekomorového systému, kterým se dosahuje celková tuhost a odolnost proti kroucení. S každým pohybem pojezdového stolu čistí kartáč připevněný na horní části vozíku automaticky tyče vedení spodního vozíku. Systém pracuje kompletně bez potřeby mazání.

Ovládací tlačítka na pojezdovém stole

OVLÁDACÍ TLAČÍTKA NA POJEZDOVÉM STOLE

Ovládací tlačítka na pojezdovém stole umožnují rychlý přístup k ovládání hlavního a předřezového agregátu. Díky tomuto umístění máte tlačítka stále po ruce a v dosahu kdykoliv je třeba.

VARIO - pohon pro jednostranné naklápění

VARIO - POHON PRO JEDNOSTRANNÉ NAKLÁPĚNÍ

Pohon VARIO pro jednostranné naklopení: Tento pohon reguluje plynule počet otáček od 2 000 – 6 000 ot/min. Přesným přizpůsobením k druhu materiálu se zvýší kvalita řezu a také i životnost pilového kotouče, což opět snižuje vaše náklady.

5,5 kW
7,5 kW

Pilový agregát pro oboustranné naklápění

PILOVÝ AGREGÁT PRO OBOUSTRANNÉ NAKLÁPĚNÍ

Oboustranně naklápěcí pilový agregát +/− 46°: Stroj poskytuje při oboustranném naklápění pilového agregátu na +/− 46° více flexibility při řezání. Ušetří čas při přestavování odsávacího krytu:  U F 45 se hubice posunuje zároveň do strany a naklopení o 90° je hotovo za 12 vteřin. Jedno z hlavních využití oboustranného naklápění je řezání vnitřních pokosů na profilech, které se provádějí jistě a pohodlně na úhlovém pravítku. Rovněž se lehce provádí úhlové řezy a úhlové řezy pokosové. Nový pilový agregát Altendorf dodatečně přesvědčuje svými zvláště masivními výkyvnými segmenty vedenými v systému pero-drážka. Umožňují lehké a úhlově absolutně přesné naklápění a tím přesnost, kterou právem očekáváte. K tomuto agregátu patří standartně motor 5 kW s plynulou regulací otáček (VARIO, 2 000 – 5 000 ot./min). V nabídce můžete zvolit silnější motor 6,5 kW. Používané Synchron-Servo-Motory mají až o 15 % vyšší účinnost a až 120 % rezervu výkonu. Z toho vyplývá výkon 11 kW pro motor 5 kW, respektive 15 kW pro motor 6,5 kW, při nejvyšším zatížení. 

5 kW  motor s VARIO
6,5kW  motor s VARIO

2 - osý předřezový agregát

2 - OSÝ PŘEDŘEZOVÝ AGREGÁT

2 - osý předřezový agregát: S elektromotorickým výškovým a stranovým přestavením. Výška předřezového kotouče programovatelná s výškovým rychloposuvem nahoru a dolu. Motor pohonu 0,75 kW (1 PS), 8 200 ot/min při jednostranném naklápění,  6 000 ot/min při oboustranném naklápění. Dodatečná montáž agregátu je možná jen u strojů, které mají přípravu pro předřez.

Jednostranné naklápěníní, kotouč Ø = 120 mm
oboustranné naklápění, kotouč = 180 mm
Příprava pro dodatečnou montáž předřezového agregátu

3 - osý předřezový agregát

3 - OSÝ PŘEDŘEZOVÝ AGREGÁT

3- osý předřezový agregát ( RAPIDO PLUS): S elektromotorickým nastavením výškovým, stranovým a šířky řezu, včetně pilového kotouče, výška předřezového kotouče je programovatelná s rychloposuvem nahoru a dolu, znázornění šířky pilového kotouče. Motor pohonu 0,75 kW (1 PS)  8200 ot/min. Dodatečná montáž agregátu je možná jen u strojů, které mají přípravu pro předřez.                                                                           

Jednostranné naklápění, kotouč Ø = 120 mm
Oboustranné naklápění, kotouč Ø = 180 mm
Příprava pro dodatečnou montáž předřezového agregátu

Parkovací pozice předřezového kotuče

PARKOVACÍ POZICE PŘEDŘEZOVÉHO KOTUČE

Parkovací pozice předřezového kotouče je ojedinělou  a velmi praktickou funkcí. Předřez při každém vypnutí zajede pod úroveň řezací plochy a zaparkuje se vpravvo pod litinovou desku. Tuto nespornou výhodu oceníte při při řezání veškerých materiálů, hlavně u masivního dřeva, plastů a hliníku. V případě zaparkovaného předřezu je možné použít pilový kotouč o průměru až 550 mm. Tato funkce je možná u jednostranného pilového agregátu.

 

RAPIDO- předřezový systém

RAPIDO- PŘEDŘEZOVÝ SYSTÉM

RAPIDO ulehčuje a urychluje nastavení šířky předřezového kotouče. Doba seřízení max. 3 minuty. Oproti ostatním systémům předřezu ušetříte až 10 minut, Díky systému RAPIDO odpadá složitá montáž dvou dílů předřezového kotouče s distančními podložkami. Šířku řezu předřezového kotouče je možno nastavit plynule, bez demontáže, na šířku řezu hlavního pilového kotouče. Rozsah nastavení 2,8 – 3,8 mm, Ø = 120 mm.

Dodatečný výložný stůl s přídavnou kladkou

DODATEČNÝ VÝLOŽNÝ STŮL S PŘÍDAVNOU KLADKOU

Dodatečný výložný stůl s podlahovou opěrnou kladkou: V případě potřeby formátovaní velkoplošných materíálů o váze až 250 kg. Doporučeno je připevnit profil na podlahu: plochá ocel 10x60 (délka = 2x délka pojezdu + 500 mm). Profil na  podlahu je třeba zajistit zákazníkem.  

Rozšíření výložného stolu

ROZŠÍŘENÍ VÝLOŽNÉHO STOLU

Rozšíření výložného stolu: Toto příslušenství ulehčuje řezání delších a širších výrobků a rozšiřuje pracovní plochu manuálního úhlového pravítka.

Hlavní příčné/pokosové pravítko

HLAVNÍ PŘÍČNÉ/POKOSOVÉ PRAVÍTKO

Hlavní příčné/pokosové pravítko: Toto pravítko, patentované společností Altendorf, obsahuje integrovanou korekturu délky a ulehčuje přesné řezání úhlů a pokosů v jedné funkci. V obou polohách je úhel naklopení plynule nastavitelný o 49°a je zobrazen pomocí stupnice. Robustní a přesné dorazy, mohou být lehce posouvány a jako jednotlivé dorazy nastaveny v rozsahu max. 3 500 mm. Při zakracování přibližně od 1 700 mm přebírá vnější doraz, stabilní, válečky podepřený, teleskopický díl. Při řezání pokosů může být doraz pomocí integrované korektury délky ihned a bez přepínání plynule nastaven přesně na rozměr – bez dalšího měření pro vyrovnání délky. Jednoduše posuňte pravítko na zvolený úhel na stupnici a potom nastavte požadovanou délku na dorazu. Může být doplněno o DIGIT L nebo DIGIT LD.

DIGIT L

DIGIT L

Na hlavním pravítku umožnuje přesné nastavení na 1/10 mm rozměru délky. Na displeji jsou znázorněny všechny údaje zarážek dorazů. Pomocí centrální měřící a zobrazovací jednotky, je možno kompletní systém kalibrovat jediným kalibrovacím postupem.

DIGIT LD

DIGIT LD

Úhlové-pokosové pravítko s DIGIT LD: Přesné nastavení rozměru délky na 1/10 mm. Displej zobrazuje všechny rozměry dorazů. Pomocí centrální měřící a zobrazovací jednotky je jediným kalibrovacím postupem kompletní systém kalibrován. Součástí jsou vykonné akumulátory s nabíječkou. DIGIT LD zobrazuje digitálně také úhel: Je možné nastavení +/- 1/100°. Rozměr délky se automaticky vypočte v závislosti na pokosovém úhlu. Dodáváno včetně dvou jednotlivých dorazů a jemného nastavení.

Hlavní pravítko s paralelogramem PQS

HLAVNÍ PRAVÍTKO S PARALELOGRAMEM PQS

Systém pracuje bez opotřebení kluzných částí a maximální  přesností. Masivní 90°aretace zaručuje absolutní opakování pravého úhlu. Pravítko je oboustraně výkyvné o 47°, výkyvný úhel je na integrovaném displeji zobrazen přesně na 1/100°. Jemné nastavení zaručuje nejvyšší přesnost. Rovněž je integrována korektura délky, která následuje po nastavení pravítka na stupnici. Zakracování až do 3 500 mm. 

Hlavní pravítko PQS s  DIGIT LD: Toto úhlové-pokosové pravítko speciálně vyvinuté pro paralelogram- výložný stůl (PQS ) zobrazuje digitálně délkový rozměr všech dorazů na displeji s úhlopříčkou obrazovky 90 mm. Po vykývnutí pravítka může být jednoduše provedena korekce rozměru délky. Jemné nastavení délkového rozměru umožňuje nastavení s přesností 1/10 mm, zobrazení úhlu se uskutečňuje stejným způsobem jako u standartního Paralelogramu PQS. Tím se snižují seřizovací časy na minimum. Výkonné akumulátory mohou být nabité během krátké doby pomocí integrované nabíječky. DIGIT LD zobrazuje také úhel digitálně: Je možné nastavení +/- 1/100° přesně. Délkový rozměr se vypočítává automaticky podle pokosového úhlu. Dodáváno včetně dvou jednotlivých dorazů a jemného nastavení.  

Pouze u formátovací pily ALTENDORF F45 lze Hlavní pravítko PQS rozšířit o motoricky ovládané zarážky UNO FLEX.

CNC - Hlavní pravítko UNO 90

CNC - HLAVNÍ PRAVÍTKO UNO 90

CNC-Hlavní pravítko UNO 90: CNC- řízené hlavní pravítko UNO 90 je fixováno do polohy 90° a umožňuje racionální a přesné řezání pravoúhlých formátů. Motorický doraz může dojíždět až na rozměr 1 900 mm. Kdo potřebuje delší pravítko, může si namontovat k tomu přiložené prodloužení, a získá konečný rozměr 2 900 mm.

CNC - hlavní pravítko DUO 90

CNC - HLAVNÍ PRAVÍTKO DUO 90

CNC - Hlavní pravítko DUO 90: Toto pravítko má k dispozici dva CNC řízené dorazy, které umožňují zakracování až 3 500 mm. Pravítko je fixováno v poloze 90°. Dílce mohou být přikládány k pravítku z obou stran. CNC - Hlavní pravítko DUO 90, není možno kombinovat s ovládáním F 45 ProDrive.

CNC - Hlavní pokosové pravítko DUO FLEX

CNC - HLAVNÍ POKOSOVÉ PRAVÍTKO DUO FLEX

CNC - Hlavní pokosové pravítko DUO FLEX: Pravítko DUO Flex může být manuálně volně přestavováno o 47°, takže úhlové a pokosové řezy mohou být prováděny pohodlně a bez problému. Má k dispozici automatickou korekturu délky a dvě motoricky nastavitelné dorazy. (zakracování až do 3 500 mm). Změna mezi přední a zadní polohou na výložném stole, se uskutečňuje bez zvedání pravítka. Dorazy se mohou používat z obou stran. Tímto způsobem můžete provádět pokosové řezy s ostrým nebo tupým rozměrem a stejně tak i konečné úhlové- pokosové řezy v jednom pracovním kroku. CNC - Hlavní pokosové pravítko DUO FLEX není možno kombinovat s ovládáním F 45 ProDrive.

CNC - Paralelní pravítko

CNC - PARALELNÍ PRAVÍTKO

Paralelní pravítko je s rychlostí posuvu 250 mm/sec. a s přesností +/− 1/10 mm elektromotoricky nastavitelné. Pětkrát uložený, přesný systém oběhu kuliček kolem hřídele je bezúdržbový a stejně jako motor dobře chráněn v hliníkovém profilu. Pravítko rozpoznává automaticky svoji polohu, obzvlášť v nebezpečném prostoru pilového kotouče. Má systém nouzového vypnutí, čímž je vyloučeno nebezpečí zranění. Mohou být zvoleny šířky řezu 800, 1 000 , 1 300 a 1600mm (pouze F45). 

Toolbox - schránka na nástroje

TOOLBOX - SCHRÁNKA NA NÁSTROJE

Toolbox je velmi praktické řešení uložení nástrojů pro formátovací pilu ALTENDORF F45. Je možno do něj uložit kompletní sady kmotoučů do maximálního rozměru  550 mm.

Přední opěrná rolna

PŘEDNÍ OPĚRNÁ ROLNA

Přední opěrná rolna s šířkou 300 mm, je učinná podpora při řezání dlouhých výrobků na paralelním pravítku. S použitím aretační rukojeti může být podpěra naklopením o 90°umístěna pod pojezdový stůl. Předpoklad pro toto příslušenství je minimální délka pojezdu 3 000 mm.

STEG

STEG

Druhá podpora na pojezdovém stole: Zvětšená úložná plocha (šířka 400 mm) pro širší výrobky. Ulehčuje práci obsluhy při formátování velkých deskových materiálů.

Držák poznámek

DRŽÁK POZNÁMEK

Držák  poznámek je umístěn prakticky, přímo u ovládání ve výšce očí. Poznámky jsou připevněny svorkou, takže vaše úkoly máte stále na očích.

DUPLEX - oboustranné přídavné pokosové pravítko

DUPLEX - OBOUSTRANNÉ PŘÍDAVNÉ POKOSOVÉ PRAVÍTKO

DUPLEX umožňuje velmi rychle, přesně a plynule řezat úhly od 0 do 90 °. Při nastavení 45 ° lze  v  pokosu řezat na obou stranách obrobku bez dalšího nastavování. Rozměry se nastavují pomocí lupy a měřící stupnice.  Řezání na délku pomocí zarážky až 1350 mm. Duplex DDuplex DD

DUPLEX D - oboustranné přídavné pokosové pravítko

DUPLEX D - OBOUSTRANNÉ PŘÍDAVNÉ POKOSOVÉ PRAVÍTKO

DUPLEX D umožňuje velmi rychle, přesně a plynule řezat úhly od 0 do 90 °. Při nastavení 45 ° lze  v  pokosu řezat na obou stranách obrobku bez dalšího nastavování. Rozměry se nastavují pomocí lupy a měřící stupnice.  Řezání na délku pomocí zarážky až 1350 mm. 

DUPLEX DD - oboustranné přídavné pokosové pravítko

DUPLEX DD - OBOUSTRANNÉ PŘÍDAVNÉ POKOSOVÉ PRAVÍTKO

DUPLEX DD umožňuje velmi rychle, přesně a plynule řezat úhly od 0 do 90 °. Při nastavení 45 ° lze  v  pokosu řezat na obou stranách obrobku bez dalšího nastavování. Rozměry se nastavují pomocí lupy a měřící stupnice.  Řezání na délku pomocí zarážky až 1350 mm. 

Vzduchový stůl

VZDUCHOVÝ STŮL

Vzduchový stůl ocení zákazníci, kteří často řezají velmi těžké meteriály. Kuličkový systém ulenčí obsluze posouvání materiálu až o 80 %. Možno objednat zvlášť na litonovou densku a na prodlužovací a rozšiřovací stoly.

PALIN

PALIN

PALIN umožňuje ve spojení s úhlovým pravítkem přesné paralelní nebo konické řezání dlouhých úzkých výrobků. Stranovým doražením výrobku na měřicí systém nevzniká při řezu po délce nežádoucí odchylka. Obsluha může také bez posouvání zařízení PALIN řezat rychle a přesně rozdílně dlouhé díly. Další přednost:  Při odejmutí měřícího systému můžeme PALIN používat jako podporu výrobku. V nabídce je také provedení PALIN D, s digitálním zobrazením rozměrů a jemným nastavením.  

PALIN D

PALIN D

PALIN D umožňuje ve spojení s úhlovým pravítkem přesné paralelní nebo konické řezání dlouhých úzkých výrobků. Stranovým doražením výrobku na měřicí systém nevzniká při řezu po délce nežádoucí odchylka. Obsluha může také bez posouvání zařízení PALIN D řezat rychle a přesně rozdílně dlouhé díly. Další přednost:  Při odejmutí měřícího systému můžeme PALIN D používat jako podporu výrobku.

Ostřikovací zařízení

OSTŘIKOVACÍ ZAŘÍZENÍ

Ostřikovací zařízení: Pro umělé hmoty s nízkým bodem tavení a určité slitiny lehkých kovů se doporučuje ostřikovací zařízení. Pila Altendorf dokáže řezat nekovové materiály a umělé hmoty čistě, s ostrými hranami a přesně na desetinu.

Laserový ukazatel řezu

LASEROVÝ UKAZATEL ŘEZU

Laserový ukazatel řezu je velkým pomocníkem při řezání masivních fošen. Ukáže obsluze linii řezu. S použitím laseru ušetříte čas a efektivně využijete materiál.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu
tlačitka